Wet market v Hongkongu – stojí za to navštívit?

Návštěva supermarketu není žádným dobrodružstvím, ale takový mokrý market, to je jiná. Všude krev, pach a mokro pod nohama. Myslíte si, že to není nic pro vás? Zahoďte ostych a vydejte se v Hongkongu na nákup čerstvých potravin, které najdete na Wet marketech.

Hongkong, Vagabonds

Ne nadarmo zdejší prodejci nosí na nohou gumové holínky a ne pro nic za nic, nese toto místo název mokrý market. Pod nohami se vám valí voda z kádí, která se vám lehce dostane do obuvi, a tak radíme doma nechat lodičky a zvolit raději sportovní obuv, u které vám nebude líto, že po několik dalších dní bude cítit po rybách.

Hongkong, Vagabonds

Wet markety jsou známě především díky tomu, že na nich místní prodejci nabízejí maso a ryby všeho druhu. Ještě před tím, než se Hongkong stal britskou kolonií, markety probíhaly pouze jednou týdně, ale protože si je zdejší obyvatelstvo natolik oblíbilo, rozhodli se je pořádat denně. Dnes tak můžete zavítat do tržnic, kde je každý den k dispozici čerstvé ovoce, zelenina, mořské plody i sušené zboží.

Hongkong, Vagabonds

Hongkong, Vagabonds

Ne všechny markety jsou na stejné úrovni. Ceny i kvalita potravin se může lišit. Prodejci doplňují potraviny na pult dvakrát denně a některé ryby dokonce ještě plavou v kádi. Stačí si tak vybrat, která ryba se vám nejvíc zamlouvá a večer ji můžete mít na pekáči. Díky Wet marketu máte nejen jistotu, že víte, co jíte.

IMG_20160131_174712

Ceny na mokrých marketech nejsou vždy pevně nastaveny, a tak můžete zkusit trochu smlouvat. Ne vždy se vám ovšem podaří cenu srazit dolů. Pokud chcete ušetřit, ale i tak kvalitně jíst, pak jděte na market večer. To se všichni prodejci snaží doprodat své zboží, a to i za cenu slevy, která bude hrát ve váš prospěch.

Hongkong, Vagabonds

Wet market je místem, na které v Evropě běžně nenarazíte, a tak stojí za to ho jít prozkoumat. To ví i tisíce turistů, kteří do Hongkongu pravidelně zavítají a návštěvu mokrého marketu si nenechají ujít. V Hongkongu je hned několik takovýchto marketů, které patří na list „must see“.

Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*