Vánoční trhy a nakupování v Primarku

Chystáte se na vánoční trhy do evropských metropolí? Spojte ochutnávku skvělého punče a pečených kaštanů s nakupováním v Primarku. Připravili jsme pro vás tři evropská města s vyhlášenými adventními trhy a nákupními centry, kde snadno pořídíte vánoční dárky i novou garderobu. Našli jsme pro vás cestu do obchodů Primark, které jsou nejblíž českým hranicím. 

Vánoce, Vagabonds

Vídeňské trhy a Primark – vůně punče vám prozradí cestu

Jednu z nejkrásnějších vánočních dekorací najdete ve Vídni, kde se nachází ne jeden, ale hned dva obchody s módou, která nezruinuje vaši peněženku. Primark ve Vídni najdete jak v nákupním centru G3 Gerasdorf, kam se dostanete autobusem, tak i  v SCS nákupním centru, které se nachází v jižní části Vídně. A pozor, do obou Primarků jezdí speciální autobusová linka, která vám ušetří eura na nákupy, protože je bezplatná. Přesnou trasu, jak se do Primarku dopravit, najdete v článku: „Jak se dostat do Primarku?“ A pokud už máte po nákupním šílenství, pak je čas odměnit se dobrým punčem, a tak hurá směrem na adventní trhy, které ve Vídni najdete hned na několika místech. Vánoční dárky, ozdoby i sladkosti si můžete koupit na Rathausplatz, kde se už od začátku listopadu nachází 150 stánků. Vánoční punč rozvoní celou Vídeň a nejvíc voní na Maria-Theresien-Platz, kde se můžete kochat rukodělnými výrobky od 70 stánkařů. Jedny z nejstarších evropských vánočních trhů jsou pak na Freyungu, kam lidé chodí užívat si typické rakouské Vánoce už od roku 1772.

Berlínské trhy a Primark – kluziště i vánoční pyramida

Alexanderplatz je oázou všech shopaholiků a hlavně Primarkholiků (milovníků Primarku). Právě zde, v centru Berlína, se nachází obchod s levnou, ale trendy módou. Primark v Berlíně minout prostě nemůžete, pokud ovšem nasednete na U-Bahnhof U5, U2 nebo U8 a vystoupíte na stanici Alexanderplatz, kde se i letos odehrávají adventní trhy, kde můžete spatřit vánoční pyramidu osvícenou 5 000 světly. A pozor, i tento rok zde vyroste kluziště, na kterém si můžete ověřit své bruslařské dovednosti. Kudy dál? Berlín vás zve hned na několik adventních trhů, kde se budou prodávat pražené mandle, horká čokoláda a domácí vaječňák.  Tak třeba na Kaiser Wilhelm Memorial Church můžete navštívit až stovku stánků či jiné atrakce pro děti. Nebo také na Gendarmenmarkt, kde každý rok míří na 60 000 návštěvníků z celého světa, aby ochutnali slavnostní pokrmy michelinských kuchařů.

Primark, Vagabonds

Drážďanské trhy a Primark – po stopách historie

Primark v Drážďanech byl otevřen teprve nedávno, ale i tak může konkurovat tomu nejlepšímu, jakým je například londýnský Primark. A pokud cestujete z Prahy, pak je také tím nejbližším. Do dvou hodin jste v cílové destinaci, kterou je nákupní centrum Galerie Dresden. Výhodou je i fakt, že pokud do Drážďan jedete autobusem, pak nemusíte platit extra za jízdenku na MHD. Do Primarku je to z hlavního nádraží necelých 10 minut chůze. Pokud chcete vědět, kudy vede cesta, pak se podívejte na článek: „Jak se dostat do Primarku?“, kde najdete přesně popsanou trasu i možnosti dopravy. A k vánočním nákupům samozřejmě patří i adventní trhy. Kdo by nechtěl prožít Vánoce jako za starých časů? Tak hurá do Drážďan, kde jsou jedny z nejstarších vánočních trhů. Lidé sem chodili kvůli vyhlášené štole už v roce 1434. A tak i my vyrážíme za tradičním pletencem na trhy Striezelmarkt na náměstí Altmarkt. Odměnou vám budou nejen sladké delikatesy, ale i rukodělné výrobky, krušnohorské řezbářské kousky či ochranovská hvězda. Striezelmarkt je o vánočním čase domovem více jak 250 stánků a pro děti i pohádkového hradu.

Malý tip od Vagabonds – cestujeme levně

Protože rádi cestujeme, ale neutrácíme, hledáme levné cestování, kde jen to jde. A jedno jsme našli. Autobusy Eurolines vás do Vídně, Berlína, Drážďan a do dalších evropských destinací až do 15. prosince 2015 zavezou v rámci akce 1+1 dva za cenu jednoho! Tak vezměte kamarády a vydejte se na vánoční nákupy. Zpáteční jízdenka autobusy Eurolines do Vídně vás v rámci akce 1+1 pro dva vyjde na 1 100 Kč. Do Drážďan se v rámci akce 1+1 dostanete za 850 Kč a Berlín dva vyjde na 1 120 Kč. Více na www.eurolines.cz.

Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*