Proč milovat ČR?

Někdy přichází takové dny, kdy si říkáme, že by bylo lepší žít někde jinde, ale ruku na srdce, v Čechách je přece krásně! A my jsme pro vás našli hned 8 důvodů, proč být Čechem je skvělé!

Český ráj, Vagabonds

S občankou po Evropě

Vyrokracie s vyřizováním víz může jednomu pěkně znepříjemnit cestování. Štěstí, že žijeme v Evropě, kde se s českým pasem můžeme pohybovat, aniž bychom museli složitě žádat o vízum. Překážkou není ani propadlý pas. Stačí jednoduše z kapsy vytáhnout občanku a hurá na cesty.

Na víkend do jiné země

Z Prahy je to do Drážďan, co by jeden kamenem dohodil, a nejen tam. Do Vídně, Berlína, Budapešti, Bratislavy se je možné vydat klidně jen tak na otočku. Ráno stačí nasednout na autobus a odpoledne si už užíváte dobrodružství v různých metropolích. Jednodenní výlet tak není nesplnitelným přáním. A právě lokalitu ČR nám ti, kteří v Evropě nebydlí opravdu závidí. pro Američany je něčím nepředstavitelným, že se jen tak sebereme a vyrazíme se podívat do Francie na Eiffelovku, do Londýna na Buckinghamský palác nebo si zajedeme ochutnat sangriu do španělské Barcelony.

Krásy Česka

Nemusíme jezdit za hranice, abychom s bavili. Spoustu lákadel máme i u nás. Národní park Šumava je oblíbeným cílem milovníků přírody, Český ráj je právem považován za skalní království se stezkami a vyhlídkovými plošinami, jejichž zdolávání může být pro někoho opravdovou výzvou a co teprve takový Moravský kras, který  je nejznámější krasovou oblastí s velkým množstvím jeskyní, propastí a skal. Praha zve nejen cizince na prohlídku Hradu s dominantou, kterou tvoří Katedrála svatého Víta. Kousek od Liberce můžeme obdivovat Ještěd se známým televizním vysílačem. Podívat se můžeme i na krásy Jihočeského kraje, jehož památky jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. A to zdaleka není všechno. Čechy nabízejí aktivity jak pro cyklisty, lyžaře, tak i milovníky umění a architektury. Stačí jen správně hledat.

Lednice, Vagabonds

Pivo je levnější než voda

To je prostým faktem, že když si objednáte v restauraci vychlazené desítku nebo jedenáctku, zaplatíte o nějakou tu korunu méně, než za obyčejnou vodu. Kvůli výborné chuti českého piva, a hlavně jeho cenové dostupnosti se o víkendech setkáváme v Praze s mnoha mladými turisty, kteří si jezdí do Čech jak se říká vyrazit z kopýtka.

Čtyři roční období

Češi si rádi stěžují, že venku prší, sněží, že je zima, jindy zase že je moc vedro. Ale upřímně, kdo si může během jednoho roku užít dobrou lyžovačku i letní opalování na přírodních koupalištích?

Letní festivaly

Hudba, pivo a širé nebe nad hlavou. To je hlavní náplní všech letních hudebních festivalů, kde vystupují jak české hvězdy hudební branže, tak i ty zahraniční.  Mezi nejvyhlášenější akce patří Colours of Ostrava, Sázavafest, Hip Hop Kemp, České hrady nebo třeba Benátská!

Zdarma školství i zdravotní péče

Další věcí, kterou nám závidí svět, je že když se rozhodneme studovat VŠ nebo když potřebujeme zajít k zubaři, nezruinujeme tak své peněženky. Zdravotnictví i školství je bezplatné a na dobré úrovni. Mladý Američan, když jde studovat vysokou, většinou si musí vzít půjčku, aby zaplatil školné. Takové studium na prestižní americké vysoké škole může přijít na majlant. To v Čechách neznáme.

A konečně, nikde jinde nenajdete tak dobrý chleba jako u nás, a co teprve rohlíky!

Takový čerství rohlík z máslem se nedá ničím nahradit. Toto chápou určitě ti z vás, kteří strávili nějakou dobu v zahraničí. Tam totiž seženete jen toustový chleba, po kterém vám vyroste pneumatika na břiše (pokud ovšem nejste ve Francii nebo Itálii, kde je pečivo nebeskou delikatesou).

Snídaně, Vagabonds

Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*