Nákupy na trzích v Hongkongu – co všechno je možné tady koupit?

Po našich toulkách Hongkongem, jsem se museli samozřejmě vydat i na nákupy na trhy, kde usmlouváte cenu až na polovinu. Nesmí vás však odradit dlouhé fronty lidí, kteří se tlačí v úzkých uličkách, aby si koupili falešnou kabelku Luis Vuitton, Chanel či Prada. Mravenčími kroky se tak budete postupně posouvat od stánku ke stánku. Lidí přechází z jedné strany na druhou a vráží do sebe, což může někoho trochu odradit, ale pro nás to byl zážitek opravdu nezapomenutelný.

HK, Vagabonds

Pokud při návštěvě Hongkongu vaše kroky, stejně jako ty naše, vedou na trhy, měli byste se připravit na neodbytnost zdejších prodejců, kteří ví, že o kousek dál najdete úplně stejné oblečení, a to možná dokonce i za nižší cenu. Během našich nákupů jsme narazili na pár dotěrných prodejců, kterým se prostě nedá říct ne. Budou s vámi smlouvat cenu tak dlouho, až nakonec přistoupíte na to, že si zboží od nich koupíte. Někdy za vámi dokonce poběží. Narazili jsme na jednu dámu, která se za turistkou rychle rozběhla, chytila ji za ruku a odtáhla zpět do stánku, kde jí zboží úspěšně prodala.

Kam se tedy vydat na pravé hongkongské nákupy? Záleží na tom, po čem vaše duše touží. My jsme se podívali na trhy v Sham Shui Po, kde se dá koupit čerstvě naporcované maso, vydatný oběd i hračky pro děti, kterým letos opět vévodí Elza a Anna z pohádky Ledové království. Také zde najdete elektroniku pro dospělé, oblečení pro dámy a pro kutily opotřebované vrtačky, a to vše za extrémně nízkou cenu.

Pokud jste v Hongkongu v zimním období, což poznáte podle toho, že teplota z 29°C spadne na 16C, můžete se ohřát horkými kaštany, které se prodávají na každém rohu.

Každá milovnice módy ví, kam se v Hongkongu vydat, pokud chce zažít levné nakupování. Lady market v Mong Koku je zřejmě nejrušnějším marketem, kde denně míří dámy z celého světa. Právě na tomto místě jsme narazili na pár kuriózních věcí, které prostě musíte vidět.
Spodní prádlo, kterým hongkongské ženy klamou své nápadníky. Jste-li majitelkou drobnějšího pozadí, pak nezoufejte, a zamiřte na trh, kde seženete prádlo, které vám s vašim problémem pomůže.

Hongkong, Vagabonds

Máte rádi domácí mazlíčky? Kdo by také neměl, ale na spodním prádle je nosit nemusíte. V Hongkongu to zřejmě zatím neví. Každopádně cena je výhodná.

IMG_1577

Na Lady marketu najdete nejrůznější zboží. My jsme dokonce narazili i na paruky. Je libo modrá, červená nebo růžová?

Hongkong, Vagabonds

Kabelky zbožňuje snad každá dáma, ale líbila by se vám třeba tato zelená, plastová taška?

Hongkong, Vagabonds

Čtete rádi módní časopisy, tak proč je nemít stále při sobě. Nyní si můžete v Hongkongu pořídit psaníčko s titulní stránkou oblíbeného časopisu Vogue, Marie Claire či ELLE s fotografií Taylor Swift. Jestli pak tato slavná zpěvačka ví, že se stala módním doplňkem hongkongských žen a dívek?

Hongkong, Vagabonds

Denimové kabelky jsou opět in, ale zdalipak to platí i pro ty, na které jsme narazili na trzích? Někdy méně dekorace neškodí, a to obzvláště v případě těchto denimových kabelek, které málem oslepily náš zrak.

Hongkong, Vagabonds

Bez čeho nesmíte opustit práh svého domu? No přece bez klíčů. To, že je nemáte zapomenout vám připomene výrazná klíčenka. A pokud si v Hongkongu pořídíte tuto chlupatou kouli, kterou zdejší prodávají jako klíčenku, své klíče doma nikdy nezapomenete.

Hongkong, Vagabonds

Co dělat, když se venku rozprší? No přece vyndat deštník! A proč ne třeba tento dětský, který nejen zachrání účes před deštěm, ale také poslouží jako hračka dětem.

Hongkong, Vagabonds

Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*