Léto plné netradičních příchutí – zmrzlina, kterou jen tak neseženete

Léto je opět tady a sním i 40 stupňové vedro, mačkanice v tramvajích a nekonečná žízeň. Vysvobozením je v tomto případě jedině zmrzlina! Mňam! Dali byste si jahodovou, čokoládovou nebo vanilkovou? Sbíhají se vám sliny? Čtěte dál a možná vás během minuty přejde chuť nebo naopak se do zmrzliny přímo zamilujete. Ve světě existuje mnoho netradičních příchutí této ledové dobroty. Co ochutnat zmrzlinu s vajíčky, slaninou, pivem nebo zmrzlinu, která v noci svítí?

Foto: pixabay.com
Foto: pixabay.com

Zmrzlina naslano

Patří sýr do zmrzliny? Zřejmě ano, když ho v Londýně v LaGelatiera prodávají. Nic vás tak neosvěží jako příchuť modrého sýru s vlašskými ořechy. A to není všechno. Když je houbová sezóna, můžete si objednat i houbovo-čokoládovou zmrzlinu. Je tak krémová, že se vám bude na jazyku rozplývat. Pokud vás tyto dvě varianty nepřesvědčily, pak zmrzlina s příchutí bazalky a chilli vás zaručeně dojme. Po ostrém chilli ukápne i slza. LaGelatiera je oblíbeným místem veganů, kteří hned jak venku vysvitne slunce, běží ochutnat nové „netradiční“ příchutě ledové pochoutky.

Zmrzlina pro omračující dech

Za velkou louží je možné všechno. U Maxe & Miny v New Yorku můžete dokonce ochutnat zmrzlinu s příchutí česneku, křenu, kukuřice, pizzy i jalapeños. Nezapomeňte si s sebou vzít žvýkačky, pokud máte domluvené rande či pracovní schůzku. Tento rodinný podnik dnes jen vzkvétá. Hold, když někdo přijde s dobrým nápadem, bude odměněn. Tito zmrzlinoví experimentátoři vyzkoušeli vyrobit více než 5000 různých zmrzlinových příchutí, kvůli kterým do „Velkého jablka“ přijíždí mnoho gurmánů.

Zmrzlina k obědu, snídani i večeři

Chcete si dát ke snídani vajíčka, ale venku je příliš vedro? Dejte si je v americkém státě Delaware, a to se zmrzlinou. Vanilková zmrzlina s vaječnými žloutky, javorovým sirupem a slaninou vám dodá energii do celého dne.  K obědu si pak můžete dopřát dobrotu nesoucí název Rajčata Bena Franklina. Jde o vanilkovou zmrzlinu s tomatovou šťávou a pikantní omáčkou. Skvěle se k ní hodí i zmrzlina s příchutí piva. Prostě obědová mňamka. Večer můžete zakončit slaninou, ale pouze ve zmrzlině.

Opilá zmrzlina

Zajít si s kamarády po práci na jedno pivo je normální. V Frozen Pints však místo chmelového pokladu dostanete zmrzlinu, ale nebojte se, o pivo nepřijdete. To jen bude součástí zmrzliny. Heslo majitelů podniku zní: „ Dej si pivo a najez se!“ Ochutnat můžete pivovou zmrzlinu s broskvemi, medem, skořicí i čokoládou. A pozor, zmrzlina opravdu obsahuje alkohol, tak se neprojezte v Atlantě k opilosti.

Ozářeni zmrzlinou

Zmrzlina, která v noci svítí. To tu opravdu ještě nebylo. V podniku Lick Me I’m Delicious vytvořili speciální druh zmrzliny, která ve tmě září. Z čeho je tato zmrzlina vyrobena? To byste za žádných okolností neuhádli. Tajnou ingrediencí totiž je protein z medúz. Ten byl zvolen ne pro jeho „neodolatelnou“ chuť, ale pro své luminiscenční vlastnosti. Tato zmrzlina vás může přijít opravdu draho. Připravte si několik set amerických dolarů, jinak vám na jazyku svítit nebude.

Kde v Praze narazit na zmrzlinu netradiční příchutě?

Vyzkoušet můžete Puro Gelato, kde každý den stojí dlouhatánské řady milovníků  mražených krémových lahůdek. Jak chutná mix ricotty a fíků, proč si lidé oblíbili zmrzlinu s bazalkovou příchutí, a co se ukrývá v lahůdce zvané pán Mak? Tak akorát studené gelato s intenzivní a nezapomenutelnou chutí, na kterou nejde jen tak zapomenout si můžete vychutnat během letní procházky podél Vltavy.

Každý, kdo miluje kvalitní italskou zmrzlinu, zná Angelato, pražskou jedničku ve výrobě smetanového potěšení. Velkou porci krémové zmrzliny slíznete ještě dřív, než se vám začne vedrem rozpouštět. Její chuť je totiž jedinečná a hlavně nezapomenutelná. No jen řekněte, znáte jiné místo, kde by se podávala zmrzlina s příchutí jasmínové rýže, parmazánu s vlašskými ořechy, kaštanu či máku?

Zapomněli jsme na nějaké místo, kde si můžete vychutnat zmrzlinu s nezapomenutelnou příchutí? Napište nám na vagabonds.info@gmail.com a my náš seznam rádi doplníme.

Sdílet:
Facebooktwitter
Tags: ×

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*