Limonáda  – osvěžení v horké letní dny

Kam si zajít na dobrou limonádu, pokud nechcete jen obarvenou vodu s bublinkami? Hitem mezi nealkoholickými nápoji se stala limonáda, a to mnoha příchutí, barev i složení. Vagabonds pro vás testoval a vybral pár míst, kde se můžete v teplé letní dny osvěžit.

Limonáda, VagabondsRetro – Okurková limonáda

Nejen okurková, ale i bezinková, zázvorová i grepová domácí limonáda s ledem je k dostání v restauraci Retro (Francouzská 4/75, Praha 2). Úspěch jednoznačně sklízí okurková limonáda, ke které se používá kvalitní okurkový sirup. Led a limetka pak dodává limonádě ten pravý říz, díky kterému vám potůček potu nebude stékat po zádech.

Cena limonády: 45 Kč

La Casa Blů – Limonáda Jarritos – za chutí Mexika

Na mexické limonádě vyrobené z čerstvého ovoce si můžete pochutnat v podniku zvaném La Casa Blů (Kozí 857/15, Praha 1). V této příjemné restauraci založené chilským Pražákem se rázem ocitáte v Latinské Americe, kde mezi místními můžete zahánět žízeň ovocnou limonádou Jarrito různých příchutí. Tato mexická soda je slazená přírodním třtinovým cukrem a milovníci velmi, ale opravdu velmi sladkých nápojů si ji rázem zamilují! Chutnala i nám!

Cena limonády: 45 Kč

Pizza Nuova Ambiente – Okurkáda

Bez zbytečné okrasy, zato s největším podílem okurek, to je okurkáda v Ambiente (Revoluční 655/1, Praha 1). I když vypadá jako zelený lektvar vyrobený Harry Potterem v Bradavicích, jeho chuť je s ostatními neporovnatelná. Za ty peníze se rozhodně vyplatí ji ochutnat.

Cena limonády: 55 Kč (2dcl)

Plevel – Proviant limo

Nudí vás klasická limonáda? Chcete zkusit něco nového? Zajděte si do Plevelu (Krymská 2, Praha 10) na rebarborovou limonádu. Její chuť nám byla nejdříve záhadou, ale jakmile jsme tuto limonádu ochutnali, přímo jsme si ji zamilovali. Možná to bylo i skvělým prostředím této Vegan & Raw restaurace. Rebarbora má také blahodárné účinky pro váš organismus (prospívá i krevnímu oběhu), tak proč nespojit příjemné s užitečným?

Cena limonády: 50 Kč

Mamacoffee – Malinovka

Limonáda s kousky malin, to je pravá malinovka, kterou podávají v Mamacoffee (Vodičkova 6, Praha 1). Po vypití limonády nebudete mít žízeň a zaženete také hlad. Čerství maliny vás jistě zasytí. Pokud se vám malinovka zdá nedostatečně sladká, přislaďte si ji medem v láhvi, která je umístěna na stole.

Cena limonády: 45 Kč

DIY: Recept na okurkovou limonádu

A pokud chcete šetřit a udělat si limču doma, pak se řiďte tímto návodem:

LImonáda, VagabondsSuroviny:

  • 1,5 l vody (klidně kohoutkové – pokud není z Dejvic :D)
  • 1 okurka
  • třtinový cukr / sirup z agáve
  • led
  • máta na ozdobení

Postup:

Na kolečka nakrájenou okurku nechte zhruba 1 hodinu ve vodě, pak okurku rozmixujte, přidejte do okurkové vody třtinový cukr nebo sirup z agáve (vhodnou variantou může být i javorový sirup) a nakonec led. Limonádu podávejte ve sklenici s mátou či citrónem.

Sdílet:
Facebooktwitter
Tags: ×

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*