Kde v Paříži na jídlo zdarma

Každá ušetřená kačka se hodí, a proto jsme pro vás našli a připravili pár tipů, jak cestovat po Francii a přitom ušetřit za jídlo. Podívejte se na seznam pařížských barů a restaurací, kde za stravu jednoduše neplatíte.

Paříž, Vagabonds

Paříž: Le Tribal Café

Ani dlouhé fronty u vstupu do Le Tribal Café neodradí místní studenty, aby si užili večer v rytmu africké hudby. Pokud už si jednou “urvete“ židli, rozhodně se jí nevzdávejte. Za vámi bude stát plno jiných nadšenců, kteří nemohou odolat jedinečné nabídce – JÍDLO ZDARMA! Le Tribal Café nabízí ve středu a ve čtvrtek po 21:00 hodině mušle a hranolky zdarma. Pátek a sobota je pak ve znamení kuřecího kuskusu, za který také neplatíte. Stačí se už jen posadit, objednat si drink a jídlo už se nese až na váš stůl.

Paříž: Le Bouillon Belge

Cenově dostupné nápoje a kuskus zdarma, to je hlavní důvod, proč všichni rychle po práci spěchají do pařížského baru Le Bouillon Belge. Ačkoliv se bar nachází v hlavní francouzské metropoli, styl tohoto podniku je hlavně belgický. Objednat si můžete tmavé pivo i ležák. Každou středu k menu dostanete zmiňovaný kuskus a pytlík chipsů. Pokud hledáte nové chutě a ojedinělý hudební zážitek, pak hurá do Le Bouillon Belge, kde se pravidelně konají koncerty těch nejlepší barových umělců, ať už zahraničních, či zdejších.

Paříž: Le Penty

Nedaleko Place d’Aligre narazíte na příjemný podnik s ještě příjemnější terasou, kde se všichni lidé v létě schovávají před sluncem. S každým objednaným nápojem vám bude naservírován předkrm kémia. Nevíte, co to je? Nebojte se, my vám to rychle objasníme. Pokrm kémia je připravován z pikantních brambor, oliv, fazolí a kmínu. Tomu se prostě nedá odolat!

Paříž, Vagabonds

Paříž: Le Culture Rapide

Kam chodí francouzští básníci a pařížští bohémové za zábavou? No přece do Le Culture Rapide. Tento bar vás dostane nejen svou alternativní atmosférou, mladickým duchem a barevným interiérem, ale také svými kulturními večery, které lidé znají pod názvem „Otevřená scéna“. Během těchto akcí můžete být svědky toho, jak se rodí hvězdy. Třeba právě vy objevíte nějakou hvězdu! Pokud během hledání dostanete hlad, pak máme pro vás dobrou zprávu! V pátek večer je všem zákazníkům zdarma otevřen aperitiv bufet, kde neutratíte ani cent.

Paříž: Le Grenier

Příjemná atmosféra a večery v tanečních rytmech si můžete užít na ulici Rue Oberkampf, kde se nachází podnik s názvem Le Grenier. Pravidelně se zde pořádají koncerty živé hudby. A čas od času sem zavítá i cikánská kapela, která to umí pořádně rozjet. Pokud upřednostňujete klidnější večery, pak využijte příležitost a zajděte si do Le Grenier na jazzový koncert. Každý pátek a sobotu od září do června si zde můžete od 18:30 hod. vychutnat kuskus zdarma. Tak proč si neposlechnout koncert, nezatančit si a nenajíst se zadarmo?

Paříž: Les Trois Frères

Kde se Alžířané usadili, když poprvé přijeli do Paříže? To zjistíte v  Les Trois Frères. Už více než třicet let se lidé baví v tomto pařížském podniku s trochou afrického nádechu. Kde předně se tedy máte za zábavou vydat? Les Trois Frères leží nedaleko Montmartre. V ceně nápoje si můžete každý čtvrtek od 20:30 hodin smlsnout na kuskusu. Pokud nevíte, čím kuskus zapíjet, doporučujeme sklenici pravého alžírského či marockého vína.

Paříž, Vagabonds

Paříž: L’Olive

Taky vám při pití piva vždycky vyhládne? Pokud chcete při popíjení tohoto zlatavého moku něco zakusovat, pak si zajděte do L’Olive. Musíte ale vychytat tu správnou dobu, kdy tam jít. Ve šťastnou hodinku, která je každý den od 19:00 do 20:00, je ke každému půllitru piva mísa chipsů zdarma.

Paříž: Delizie

Delizie je místem, kam by vaše nohy měly směřovat ihned po příjezdu do Paříže. Přátelská atmosféra místního personálu, na jazyku se rozplývající zmrzliny a slavné italské aperitivy mluví za vše. Už jste slyšeli o tom, že v italských podnicích jsou předkrmy zdarma? Stačí si od úterý do soboty (vždy od 18:00 hodin) objednat některý z italských aperitivů (ať už to je Aperol či Negroni) a získáte předkrm dle vašeho výběru zdarma.

Víte o nějakých dalších tipech, jak cestovat po Evropě a zároveň neutrácet za jídlo? Podělte se s námi o své rady na vagabonds.info@gmail.com.

Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*