Pohodička na mexických plážích v Puerto Vallarta

Putování s batohem, plavkami a několika drobnými v kapsách až k plážím v Puerto Vallarta. Vagabonds prostě ví, jak si užít dovolenou, a dokonce i  prozradí, co na pláži v Mexiku dělat. 

Mexiko, Vagabonds

Pláže jako z katalogu cestovek

Puerto Vallarta je městem, kde se setkávají státy Jalisco a Nayarit. Teplý písek pod nohami, chladný vánek ve vlasech a jako bonus průzračná voda Tichého oceánu.  Městečko Puerto Vallarta se nachází v zálivu, kde na nudu prostě není čas. Hlavně nesmíte celou dobu vašeho pobytu ležet jen na jedné pláži. Využijte i další možnosti zábavy, které městečko nabízí. Jednou si můžete užít ohromné vlny, jindy zase klidné moře. A kdo ví, třeba kousek od vás leží zapomenutá pláž, na které se můžete celý den nerušeně válet. Puerto Vallarta je místem, kde je slunečno až 300 dní v roce a průměrná roční teplota dosahuje 25°C. Toto mexické město je domovem téměř všech vodních sportů, a tak pokud oželíte pár mexických pesos, můžete prožít nezapomenutelný adrenalinový zážitek.

Dovolená Mexiko, Vagabonds

Mexické vesnice nejsou jako ty české

Vagabonds se rád sbližuje s domorodým obyvatelstvem, a tak naší pozornosti neunikli místní pánové, kteří každé ráno vyráží na lodích (se svými udicemi) na širý oceán, aby zajistili svým početným rodinám živobytí. Své úlovky pak na zdejších trzích prodávají nebo je pravidelně dodávají do restaurací, kde z nich místní šéfkuchaři udělají drahou zato chutnou večeři. Mexické pláže rozhodně nejsou nudné, a to ani večer. Třešničkou na dortu bude pozorování večerního západu slunce nad Tichým oceánem. Během tohoto romantického zážitku můžete na chvíli upřít svůj zrak k akrobatickému vystoupení pětice zdejších chrabrých Mexičanů. Právě ti budou nad vašimi hlavami poletovat ve výšce několika metrů.

Dovolená Mexiko, Vagabonds

A komu to přijde málo, pak se jděte podívat na místní umělce, kteří těsně před setměním vytváří na plážích umělecké sochy z písku. A protože je Mexiko katolickou zemí, pak se nemůžete divit ani tomu, že tyto sochy mají většinou náboženské motivy.

Dovolená Mexiko, Vagabonds

Týden s tacos a kokosem?

Cestovat s batohem znamená nemít žádné konzervy ani paštiky v zásobě pro případ nouze. Na co taky? V mexickém vedru nebudete mít ani pomyšlení na jídlo. Ráno se v hostelu nadlábnete cornflakesy či jogurtem a hurá na pláž. Pokud vás během dne přepadne mlsná, pak máte hned několik možností, jak své chuťové pohárky uspokojit. Jednou z variant je vychlazený kokos, který vám místní domorodec přímo před vašimi zraky vyseká obrovskou mačetou. Nejen, že si pochutnáte, ale také zažijete netradiční dobrodružství a také chvilku napětí při čekání, zda právě ten váš kokos je uvnitř zralý.

Dovolená Mexiko, Vagabonds

Druhou z variant je ledová káva na benzínce – tedy spíše ledová drť s kávovou příchutí, zato s dostatkem cukru, který vám dodá energii na celý den.

Naší oblíbenou volbou je však ledová tříšť, kterou pojízdní prodejci prodávají z přívěsů svých kol. Je libo malinová, jahodovou, či pomerančová varianta? To si sami zvolíte. Dostanete totiž kelímek s drceným ledem a vy sami si vyberete, jaký sirup (samozřejmě po domácku vyrobený s velkými kusy ovoce) si do tříště dáte. A pokud máte stále hlad, pak nezoufejte a raději se vydejte do ulic hledat tacos. A to, že byste během tohoto hledání nachodili dlouhé kilometry a prošlapali si podrážky bot se bát nemusíte. Tacos je mexickým národním jídlem, které se prodává na každém rohu.

Dovolená Mexiko, Vagabonds

Vagabonds tip: Ubytování kousek od pláže

Na drahé hotely nám nikdy peníze nezbydou, a tak hledáme levnou variantu přenocování. Většinou tedy přespáváme v hostelech. A jinak tomu nebylo ani v Mexiku. Vyzkoušeli jsme Hostel Bed & Pizza, který je jen kousíček od pláže. Večer tu probíhají bujaré oslavy místních domorodců i cestovatelů ze všech koutů světa. Čekejte zpěv, tanec i degustaci typicky mexického nápoje – tequilly. V pokojích se nachází postele pro 2, 6 nebo 12 nocležníků, skříňky se zámky proti případným krádežím a větrák, abyste to mexické vedro nějak přežili. Nezalekněte se mříží na dveřích a jako správní cestovatelé plní energie a touhy po dobrodružství zamhuřte očka nad drobnými nedostatky. Smíšené pokoje a společná koupelna se přece na pár nocí přežít dá.

Vízum – ANO či NE?

Musím mít vízum do Mexika? To se ptá většina cestovatelů, kteří by se na krásné pláže a historické město Puerto Vallarta rádi podívali. Odpověď zní: „NE!!!“ Vízum do Mexika pro pobyty do 180 dnů není tedy třeba. Stačí, když budete mít pas s minimální platností 6 měsíců ode dne příletu.

Výběr těch nejlepších pláží v Puerto Vallarta

Dovolená Mexiko, Vagabonds

Playa de Oro je příjemná, bezpečná a písečná pláž se skálami na stranách, které vytváří malé zátoky. Nedaleko se nachází oblíbené hotely a letoviska, které zvou na celou řadu rekreačních aktivit a vodních sportů, které zahrnují parasailing i vodní lyžování.

Los Muertos a Olas Altas jsou zřejmě nejnavštěvovanější pláže v této části Mexika. Dokonce si je oblíbila i slavná Elizabeth Taylor, který zde trávila svou dovolenou. Dnes zde můžete potkat rodiny s dětmi i zamilované páry na líbánkách. Těmto plážím se totiž přezdívá „zóna romantiky“. Los Muertos a Olas Altas jsou skvělými místy k pozorování zatmění slunce při popíjení sladkých drinků.

Las Gemalas jsou rovnou dvě pláže, které milují příznivci bílého písku, průzračné vody a mírných vln.  Na obou plážích si můžete užít vodní aktivity jakými jsou plavání, jízda na kajaku, šplhání na skály nebo také hledání krabů.

Conchas Chinas je pláž známá svými přírodními bazény, které ohraničují kameny. Díky průzračné vodě máte možnost pozorovat širokou škálu ryb a dalších mořských živočichů, které se nacházejí v této oblasti. Po namáhavém potápění si večer můžete dopřát čerstvě ulovenou rybu opečenou na tyči nad ohněm.

Mismaloya je pláž, na kterou byste si měli během své dovolené vymezit alespoň jeden den. Modrému zálivu se totiž odolat nedá, a co teprve když přijde období dešťů. V zálivu se probudí fauna i flora. Spatřit můžete nejen širokou škálu květin všech barev, ale také barevné ptactvo.

Mezi kopci, stromy a palmami se nachází Boca de Tomatlan, malá rybářská vesnice se stylovými rybími restauracemi a krásnou pláží. Této oblasti jen málo kdo odolá.

Los Arcos je národním mořským parkem, kde si nesmíte nechat ujít ponor do hlubin tunelů, jeskyň a útesů. Podívat se můžete do podmořského života nebo se zaposlouchat do zpěvu zdejšího ptactva.

A to samozřejmě není všechno! Vagabonds byl v Mexiku celé léto, a tak jsme ochutnali i místní kuchyni, o které se dočtete v článku: „Poznali jsme pravou mexickou kuchyni – levně, ale chutně“.

Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*