Jaký byl Dyzajn market Zima ve fotkách

O víkendu 12. a 13. prosince proběhl na Piazettě Národního Divadla Dyzajn market, který nesl podtitul Zima. Tento rok se jednalo o pátou akci sdružující autorské tvůrce a nabízející návštěvníkům nespočet možností ke koupi originálním vánočním dárkům a také bohatý doprovodný program. A my jsme u toho samozřejmě nemohli chybět.

Limitovka Zima

Limitovka Zima

Jako každý Dyzajn market nechyběla speciálně navržená kolekce zvaná Limitovka Zima, na níž se podílelo 17 designerů. V kolekci vás mohly zaujmout brože a náramky Deers, květinové věnečky a čelenky od Magaela, sukně a šatovky od Black Mountain, dále přáníčka a visačky na dárky od Malé ilustrace, zimně naladěné krasohledy od značky Krasohledy a myslelo se i na pány, kteří v Limitovce našli produkty od Krispol Store

Světluška na Dyzajn marketu

Výtěžek z Limitovky pro Světlušku

Dyzajn market se tentokrát nesl v duchu pomoci. A vánoční čas je ideální dobo k tomu, aby si lidé pomáhali a dělali radost i druhým. Dyzajn market na akci spolupracoval se Světluškou, projektem nadačního fondu Českého rozhlasu. Během marketu jste mohli zavítat k jejich stánku a finančně je podpořit. Na podporu nadace se organizátoři rozhodli zapojit i pravou Světlušku do módní přehlídky. Ptáte se jak je to možné? Jednou z modelek byla totiž dívka, která je nevidomá. Navíc většina vystavujících designerů se rozhodla přispět 1 % ze svého výdělku na Světlušku a celý výtěžek z Limitovky poputuje také na tuto sbírku.

Plná bříška…

O to, aby byli všichni na Dyzajn marketu spokojení a nikdo neměl hlad, se staraly stánky s jídlem, které jste mohli najít při vchodu na pravé straně. My jsme samozřejmě hned při vstupu dostali chuť na palačinky, tak naše kroky vedly ke stánku Palačínkárny Galetka. Milovníci burgerů neváhají a rovnou míří ke stánku Frank´s. Dobře naladění mladí hoši jim za chvilku ukuchtí pořádný šťavnatý burger. Pokud jste už jste burger měli, pak jste mohli ochutnat další specialitu, kterou je Frank´s hot dog. Pokud neholdujete masu a máte raději sladkosti, tak u Upekla jste nemohli nezkusit výborné domácí dorty a koláče. A i kávu si můžete na marketu pravidelně dopřát, pokud neminete stánky VinCaffé a ILoveEspresso. Pro milovníky jsou připravené stánky s hřejíiým nápojem od meetea.cz a Čajomír a Samurai shot.

Na závěr bychom rádi poděkovali tiskařství a nakladatelství …malé ilustrace za krásný dáreček ve formě stolní hry Lyžníci na výletě, kterou Vagabonds dostal na Dyzajn marketu. Hra je ideální na dlouhé zimní večery. Navíc Lyžníky můžete hrát také ve verzi pro 18+, kdy se při zastávkách na občerstvení, můžete vzpružit alkoholem.

lyžníci na výletě, Vagabonds
Když venku sněží (nebo prší) rozbalte hru Lyžníci na výletě a hned vám bude veseleji. Foto: …malé ilustrace
Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*