Jak si užít den, když je všechno vzhůru nohama

Oblast Tyrolska je oblíbenou destinací nejen milovníků zimních sportů. Ročně Tyrolsko navštíví tisíce turistů, jejichž cílem jsou především lyžařská střediska nebo historické centrum Innsbrucku. My však pro vás máme jeden tip, kam byste měli při návštěvě zamířit. Pokud chcete prožít den vzhůru nohama a užít si přitom spoustu zábavy, navštivte muzeum Haus steht Kopf, tedy „Dům stojící na hlavě,“ který se nachází 21 kilometrů od Innsbrucku ve vesničce Vomperbach.Haus steht Kopf

Jak to vypadá v domě, který stojí na hlavě?

Jak už sám název napovídá, nejedná se jen tak o normální muzeum. Od prvního okamžiku, kdy překročíte práh, ocitáte se ve světě, který je celý vzhůru nohama. Z počátku se vám dokonce může začít trochu točit hlava, ale brzy si na prostory muzea zvyknete a zažijete spoustu zábavy. Navíc ojedinělý koncept muzea nikde jinde v Rakousku nenajdete, proto si návštěvu maximálně užívejte a foťte se o sto šest.Návštěva v domě stojícím na hlavěV muzeu se rychle budete cítit jako doma. Můžete se vyfotit, jak perete prádlo v prádelně, odpočíváte v pokoji či si užíváte teplo domova u hořícího krbu. V muzeu máte také jedinečnou příležitost dát si kávu ve stylové kuchyni, nebo akčnější typy se mohou vrhnout do malování pokoje pro hosty.

Zažijte zábavu v domu vzhůru nohama

Nenašli jste garáž v přízemí? Není se čemu divit, protože u domu vzhůru nohama je garáž přece až v prvním patře, ve kterém najdete také kuchyň obývák a koupelnu.Vagabonds v Haus steht Kopf
Věřte, že během návštěvy nebudete vědět, do které místnosti dřív vstoupit, a co dřív vyfotit. Naštěstí vstupenky nejsou limitovány časem. V muzeu můžete strávit kolik času, kolik jen budete chtít, a tak není důvod proč spěchat.

Dokonce i ti z nás, kteří se neradí fotí, tak tady rádi zapózují. Vagabonds v muzeu strávil s kamarády celé odpoledne. Celý trik muzea spočívá v tom, že předměty jsou záměrně přilepeny ke stropu. Když pořízené fotografie otočíte o 180°, tak rychle dosáhnete efektu že vy sami jste vzhůru nohama.

Z Innsbrucku vlakem do Pill-Vomperbachu

Během tohoto výletu poznáte i okolí Innsbrucku a navíc vás výlet vyjde do 17 euro. Do muzea se z Innsbrucku dostanete vlakem, který jezdí z hlavního nádraží (Innsbruck Hauptbahnhof) každých 30 minut. Zpáteční jízdenka po uplatnění studentské slevy vás vyjde na 10 Eur. Cesta vlakem uteče rychle, proto nezapomeňte vysednout na zastávce Pill-Vomperbach. Muzeum se nachází asi 5 minut cesty od vlakové zastávky. Ve vesničce se určitě neztratíte a muzeum rychle najdete. Vstupné do muzea stojí 7,50 eur. Děti, studenti a důchodci mají slevu 1 euro.
Návštěvu muzea „Haus steht Kopf“ ocení každý v jakémkoliv věku. Mějte na paměti, že foťák je při návštěvě tohoto muzea povinností! Pokud jste již toto muzeu navštívili, podělte se s námi o své fotografie, které můžete zasílat na vagabonds.info@gmail.com nebo na náš Facebook.

Adresa:  Stublerfeld 1
6123 Terfens/Vomperbach, Rakousko

Otevírací doba:   pondělí – neděle

  • květen, červen, září a říjen 9:00 – 18:00
  • červenec – srpen 9:00 – 19:00
  • listopad – duben 10:00 – 16:00
Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*