Jak se dostat do Primarku?

Lidé jezdí do evropských metropolí nejen obdivovat architektonické skvosty, které sehrály v evropských dějinách důležitou roli, ale také na nákupy. A jeden módní obchod je doslova v obležení turistů. Je jím Primark. V některých městech je poměrně složité jej najít, a tak jsme pro vás připravili návod, jak se k němu z nádraží, ať už autobusového nebo vlakového, dostanete.

Primark, Vagabonds

Co je Primark?

Vagabonds už v několika obchodních řetězcích Primark byl, a tak vám můžeme trochu poradit, co od nákupů v těchto obchodech můžete čekat. Zaprvé se nesmíte nechat odradit davem lidí a dlouhými frontami u zkoušecích kabinek. V Primarku se oblečete od hlavy až k patě. Můžete si koupit ponožky, kalhoty, šaty, sukně, trička, ale i doplňky, jako například sluneční brýle, náušnice či klobouky. V Primarku prostě seženete úplně všechno, a to i kosmetiku. Vámi vybrané kousky házíte do obrovských šedých, látkových košů, které taháte přes všechna patra Primarku. Ale pozor, v koši sice můžete mít deset, dvacet, či sto kusů oděvů, ale do kabinky vám vytížené obchodní asistentky povolí vzít si vyzkoušet pouze devět kusů. To znamená, že jakmile si vyzkoušíte vámi zvolené kusy, jdete opět čekat do řady, abyste si mohli vyzkoušet zbytek. Nedivte se, když tak uvidíte děvčata, ale i pány v uličkách mezi regály zkoušet si oblečení. Komu by se přece chtělo stát desítky minut ve frontě? No a když už se vám zdá, že jste vyzráli nad obtíží při čekání před kabinkami, objeví se další komplikace. Fronta u pokladen! Divíte se, proč lidé vůbec do Primarku jezdí? No přece kvůli levnému, modernímu a dobře padnoucímu oblečení.  Tak hurá do Evropy na levné nákupy! My už se balíme, protože nová sezóna začíná a náš šatník zeje prázdnotou.

Primark ve Vídni

Ve Vídni se nacházejí hned dva obchody s modravým nápisem Primark. První z nich je v severní části Vídně v G3 Gerasdorfu (adresa pro navigaci: G3 Shopping Resort, G3 Platz , Gerasdorf bei Wien, 2102). Dostat se zde můžete veřejnou dopravou. Autobusy odjíždí z nádraží Floridsdorf  (případně také z Floridsdorfer Spitz). Využít můžete linek Postbus 1010 (431) a 1012 (431) a linek Dr. Richard 7552, 426 a 420. Vystoupit byste měli na autobusové zastávce Seyring B7 / G3 Shopping Resort. Do nákupního centra G3 jezdí také autobusy, které jsou bezplatné. Využít jich můžete od pondělí do čtvrtka od 8 hodin ráno v půlhodinových intervalech. (Pozor, autobus odjíždí vždy v půl nebo celou hodinu.) Protože G3 je o víkendech v obležení nákupních maniaků, jezdí autobusy v pátek a v sobotu v 15minutovém intervalu. Naskočit na bezplatný autobus můžete z nádraží Floridsdorf, který vás po nákupech opět dopraví zpět. .

Otevírací doba:

Pondělí – středa: 9:30 – 19:00

Čtvrtek – pátek: 9:30 – 20:00

Sobota: 9:00 -18:00

Neděle: zavřeno

Shopping City Süd (SCS) je nákupní centrum na jihu Vídně, kde se není problém dostat (adresa pro navigaci: SCS Shopping Center Süd, Galarie 85, 2331 Vösendorf, Austria). I na tomto místě najdete obchody s levnou módou – Primark. Nasedněte na podzemku U1 a dojeďte do stanice Reumannplatz (červená trasa) nebo U6 do stanice Siebenhirten (hnědá) odkud vás do SCS zdarma dopraví autobusy, a to od 8:00 do 20:00 hodin.

Otevírací doba:

Pondělí – středa: 9:30 – 19:00

Čtvrtek: 9:30 – 21:00

Pátek: 9:00 – 19:00

Sobota: 9:00 -18:00

Neděle: zavřeno

Primark v Berlíně

V Berlíně jsou sice 2 obchody módního řetězce Primark, ale jen do jednoho stojí zato se jít podívat. Nachází se na nejznámějším náměstí v Berlíně, které je dnes nejoblíbenější nákupní zónou. Alexanderplatz, jak se náměstí jmenuje, nese název po ruském caru Alexandru I (adresa pro navigaci: Alexanderplatz 5-7, 10178 Berlin, Germany). Primark není možné minout, pokud nasednete na U-Bahnhof U5, U2 nebo U8. Primark se nachází přímo na stanici zvané Alexanderplatz.

Otevírací doba:

Pondělí – středa: 9:00 – 21:00

Čtvrtek – sobota: 9:00 – 22:00

Neděle: zavřeno

Primark v Londýně

Angličané na rozdíl od Němců ví, že lidé rádi nakupují v neděli, kdy nemusí pracovat, a tak je Primark v oblíbené nákupní ulici Oxford Street otevřen i v neděli. Jak se ale na Oxford Street dostanete? Jednoduše půjdete s davem, protože na tuto ulici jdou zástupy turistů, kterým vedou ženy, které se už nemohou dočkat, až si nakoupí nové módní kousky. Kdo ale potřebuje podrobnější návod, tak i ten pro vás máme. Nasedněte na metro a jeďte do stanice Marble Arch, kde už z výstupu z metra uvidíte modrý nápis Primark (adresa pro navigaci: 499 – 517 Oxford Street, London, W1K 7DA). I když budete v Londýně, kde všichni mluví anglicky, v tomto obchodě bude znít čeština na každém rohu. Češi si Primark v Oxford Street totiž oblíbili a často hned po příjezdu do Londýna jejich kroky směřují právě sem.

Otevírací doba:

Pondělí – sobota: 8:00 – 22:00

Neděle: 11:30 – 18:00

Primark v Innsbrucku

Innsbruck je krásné rakouské město, které obklopují ještě krásnější hory, kam se můžete za pěkného počasí vydat na túru. Odměnou vám pak může být nový outfit, který si pořídíte v obchodě Primark. Jak se do Primarku v Innsbrucku dostanete? Primark leží v Sillpark Shopping Center, nedaleko  kterého se nachází zastávka Sillpark. Z hlavního nádraží (Ibk. Hauptbahnhof) se do stanice Sillpark dostanete autobusovými linkami F, R a C nebo tramvají číslo 3. Doporučujeme jít pěšky, protože Sillpark Shopping Center leží jen jednu zastávka od hlavního nádraží. (Adresa pro navigaci: Sillpark Shopping Center, Museum Straße 38, 6020 Innsbruck, Austria) Stačí se vydat doprava a následovat koleje tramvaje. Pak projít mostem a jste na místě!

Otevírací doba:

Pondělí – středa: 9:00 – 19:00

Čtvrtek – pátek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 18:00

Neděle: zavřeno

Primark v Drážďanech

Drážďany jsou z Prahy co by jeden kamenem dohodil, tak proč si neudělat příjemné odpoledne a nevydat se na nákupy? Cesta do Drážďan vyjde na pár korun (nás konkrétně díky autobusům Eurolines a jejich promo jízdenkám na 500 Kč). Drážďany jsou od Prahy vzdálené jen 148 km. Do dvou hodin jste na místě. (Za tu dobu se stihnete podívat na jeden film na notebooku nebo pročíst pár stránek oblíbené knihy či časopisu). Primark najdete na místě zvaném Centrum Galerie Dresden (adresa pro navigaci: Prager Strasse 15, 01069 , Dresden). Z hlavního nádraží (Dresden Central Station) je to k Primarku 9 minut chůze, ušetříte tak za jízdenku na tramvaj. Dresden Central Station jděte na jihovýchod směrem Wiener Platz, pokračujte 400 metrů po Prager Strasse a váš cíl máte nadohled. Pokud ovšem neradi chodíte a upřednostňujete MHD, pak se do Primarku dostanete pomocí S-bahn 7, 8, 9, 11, 12 nebo autobusy 75 a 82.

Otevírací doba:

Pondělí – sobota: 9:30 – 20:00

Neděle: zavřeno

Primark v Paříži

Paříž je městem, kde lidé módou přímo žijí.  Nenechte si ujít Primark i slavné pop-up fashion markety, na kterých každé 3 měsíce vynalézaví návrháři prodávají své unikátní doplňky, oblečení a nábytek dychtivým milovníkům originální módy. Někdo však tvrdí, že i v pařížském Primarku je možné sehnat originální kousky. Kudy vede v Paříži cesta do módního řetězce Primark? Jeden se nachází v jihovýchodní části Paříže – v  Créteilu (adresa pro navigaci: Avenue de la France Libre, 94000 Créteil, France). Z muzea Louvre, kde se vždy první neděli v měsíci od října do března pořádají prohlídky zdarma, se do Primarku dostanete ze stanice Palais Royal – Musée du Louvre (M7 růžová barva – směr: La Courneuve – 8 Mai 1945) do stanice Opéra (2 zastávky). Odtud 2 minuty chůze se přesunete na stanici Opéra, ale tentokrát fialové barvy M8 (směr: Créteil – Pointe du Lac). Projedete 24 zastávek a na Créteil – Université vystoupíte. Odtud pokračuje zhruba 7 minut pěšky na Rue d’Anjou, kde na vás z dálky bude svítit modrý nápis Primark.

Otevírací doba:

Pondělí: 10:00 – 20:00

Úterý – pátek: 10:00 – 21:00

Sobota: 10:00 – 20:00

Neděle: zavřeno

Primark v Dublinu

Vraťme se trochu do historie, a to do roku 1969, kdy v Dublinu v Mary Street byl otevřen první obchod Primark. V Irsku jej však nenajdete pod názvem Primark, ale pod označením Penneys. Protože je Dublin domovem toho stylového módního obchodu, můžete jich zde najít hned několik. My vám však představíme cestu k tomu, kde to všechno začalo. K Primarku v Mary Street (adresa pro navigaci: 47 Mary Street, Dublin 1) se z dublinského letiště dostanete, když nasednete na zastávce Dublin Airport na autobus 747 směr Heuston Stn. Cesta potrvá zhruba 30 minut a projedete se napříč 9 zastávkami. Vystoupit však musíte na Lower O’Connell Street, odkud se k Mary Street vydáte 500 metrů pěšky. Jděte na sever po O’Connell Street Lower, kde se můžete také zastavit na obhlídku nových módních kousků v obchodním řetězci Penneys. Pokud se chcete podívat do nejstaršího Primarku na světě, pokračujte  směrem na Sackville, odbočte na Henry Street až se dostanete na Mary Street, kde leží váš cíl.

Otevírací doba:

Pondělí – středa: 8:30 – 20:00

Čtvrtek: 8:30 – 21:00

Pátek: 8:30 – 20:00

Sobota: 8:30 – 19:00

Neděle: 10:30 – 19:00

Zapomněli jsme se zmínit o nějaké další cestě do Primarku? Napište nám, kde se chcete vydat a my vám rádi cestu do Primarku naplánujeme.

Sdílet:
Facebooktwitter

4 komentáře

 1. Miroslava Lefnerova says:

  Dobry den,
  chtela bych se zeptat na cestu do videnskeho SCS primarku. Jak dal kdyz dojedu na konecnou U1. Odkud autobus jede a jak dlouho cesta do SCS trva? Dekuji za odpoved.

  • Redakce says:

   Cesta do Primarku v SCS vede metrem linkou U1 do stanice Reumannplatz. Odtud by měl každý pátek (od 8:10 – 20:10) a sobotu (08:10 – 18:10) v několikaminutových intervalech do SCS jezdit autobus zdarma. Z Reumannplatz se vydejte směrem k Amalienbad, dále pak po Puchsbaumgasse až narazíte na autobusové nádraží, kde vedle linek 266 a 271 jezdí zdarma autobus rovnou do SCS. Cesta by měla trvat něco kolem půl hodiny, ale může se stát, že pokud doprava ve městě nebude příznivá, cesta se vám o několik minut prodlouží.

   Pokud se do Primarku v SCS chystáte v pracovní dny, pak zdarma autobus jezdí v půlhodinových intervalech od pondělí do pátku (08:15 – 20:15) a také v sobotu (08:15 – 18:15). Podmínkou však je, že se musíte linkou U6 dopravit do stanice Siebenhirten, odkud autobus vyráží. Cesta by měla trvat zhruba 15 minut.

   Přejeme skvělé nakupování!
   Team Vagabonds

 2. Nela Plavcová says:

  Dobrý den, chtěla bych se vydat na cestu do nějakého vídeňského Primarku. Na internetu však nemůžu najít jak se tam dostat z Brna. Nemáte náhodou nějaký tip jak tam jedou vlaky nebo autobusy ? Děkuji

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*