Innsbruck – přírodní, sportovní, ale i historický

Tyrolsko patří mezi oblíbené destinace milovníků zimních sportů. Svou zimní dovolenou si však můžete také zpestřit návštěvou Innsbrucku a jeho okolí. Toto malé městečko vás okouzlí nejen nádhernou krajinou a bohatou historií, ale i pestrými volnočasovými možnostmi. Přinášíme vám tipy, jak v Innsbrucku strávit nezapomenutelný víkend.Innsbruct, Rakousko

Povinná historická zastávka u Golden Dachl

Golden Dachl neboli Zlatá stříška je hlavní symbol Innsbrucku, který najdete ve Starém městě a je téměř nemožné jej minout. Pokud narazíte na hlouček turistů, který vám bude bránit ve výhledu, věřte, že jste blízko vytouženého cíle. Tuto proslulou stavbu denně okukují desítky turistů, kteří si fotí selfíčka s věží a dávají je na Instagram. Balkón s pozlacenou střechou nechal na počátku 16. století vystavit Maximilián I., aby sloužil jemu a jeho choti jako místo, ze kterého by mohli pozorovat dění ve městě.Maria-Theresien-Straße, InnsbruckPokud se vydáte ulicí, jež vede za Golden Dachl, dojdete ke katedrále svatého Jakuba. Interiér této monumentální stavby zaujme nejednoho obdivovatele architektonických skvostů. Při vstupu do katedrály stojí za povšimnutí její strop. Katedrálu jakoby tvořily 3 kupole. To je však prostý optický klam a vy jste se nechali napálit. Opravdová je jen jedna kopule. Další dvě části stropu jsou jen vymalovány tak, aby jako kupole vypadaly.

InnsbruckKromě historických památek nezapomeňte navštívit netradiční muzeum Haus steht Kopf, které už znáte z našeho minulého článku. Veškeré informace o tomto muzeu najdete zde.

Haus steht Kopf

Kaffeehaus – dodržujte tradice

Tradice pití kávy je v Rakousku pevně zakotvená už od dob císaře pána a Rakušané si návštěvy v kavárnách užívají plnými doušky. Kaffehaus, jak kavárny nazývají, je jediným místem, ve kterém můžete strávit tolik času, kolik budete chtít a na konci zaplatíte jen za to, co jste zde zkonzumovali.Apfelstrudel a NusssneckeNeznámější kavárnou v celém Rakousku je Café Sacher. Tuto kavárnu najdete i v Innsbrucku a byl by hřích, kdybyste ji nenavštívili a neochutnali legendární čokoládový dort Sacher Torte a vídeňskou kávu Melange. Další vyhlášenou kavárnou a naši oblíbenou je Cafe Katzung. Tuto kavárnu najdete nedaleko Golden Dachl. Nabízí zde vynikající dortíky a chutnou arabskou kávu. Milovníci horké čokolády nepohrdnou kavárnou Café Munding. Jejich lahodný čokoládový nápoj je vyhlášený po celém Tyrolsku. Za pět euro dostanete horké mléko a čokoládovou kouli, která v horkém mléce taje jako ledovec na jaře. Mok je to opravdu lahodný. Bohužel se jedná o kalorickou bombu, takže jsme se museli hlídat a chodit na něj jen za odměnu.

Kam za nočním životem v Inssbrucku?

Innsbruck není žádné velkoměsto, to ale neznamená, že zde není v noci rušno. V centru najdete spoustu barů, hospod a klubů. Mezi naše favority patří Haltestelle. Bar je vyhlášený svými metro linkami, které jsou tvořeny různými panáky. Nasedli byste na Hardcore line nebo byste raději dali přednost Love busu? Linka je tvořena určitým počtem panáků různých typů. My jsme nikdy neměli odvahu, abychom si objednali celou linku, a tak jsme raději ochutnávali panáky jednotlivě.

Pokud neplánujete divokou pařbu a dáváte přednost posezení s přáteli u piva, doporučujeme vám navštívit Café-Bar Moustache. Do tohoto baru běžte raději dříve, aby na vás zbyl stůl. O víkendu je Moustache přecpaný k prasknutí. Pozor, poté co se zavře Moustache, což obvykle bývá kolem jedné nebo druhé hodiny ranní, otvírá se After shave. Jedná se o hudební klub, kde vás vstupné vyjde na 5 Euro. Naproti Moustache najdete Copa Cabanu, což je bar rozdělený na dva podniky. My  se chodívali bavit  do Copy, protože zde je každou středu karaoke.

Lyžuješ, běžkuješ nebo raději chodíš po horách?Hiking v Innsbrucku

Spousta lidí jezdí do Rakouska na zimní dovolenou. I v oblasti Tyrolska najdete spoustu lyžařských středisek, na kterých se vyblbnete. Na své si přijdou, jak lyžaři, snowboardisti, tak běžkaři či lezci po horách. V blízkosti Innsbrucku se nachází např. lyžařské středisko Axamer Lizum, do kterého jezdí každou půl hodinu ski-bus. Cesta trvá přes 30 minut. Další možností je lyžařské středisko Kühtai, které je od Innbrucku vzdáleno asi hodinu cesty.

Pohled na InnsbruckHory si užijete i mimo zimní sezónu. Takový výšlap na Alzer Alm, který pokračuje výšlapem na Rumer Alm, je fyzicky náročnější. Nádherný výhled na Innsbruck vám však vynahradí všechno vynaložené úsilí. Navíc během výšlapu narazíte na řadu pravých rakouských knajp, které nabízí místní speciality. Při výstupu se proto můžete těšit na tradiční Käseknödel nebo Speckknödel se salátem nebo zelím. Za svůj sportovní výkon se navíc můžete odměnit domácím koláčem či horkou čokoládou se šlehačkou.

Nákupní horečka v Sillparku

Oblíbeným místem řady shopaholicků je Sillpark, který se nachází kousek od hlavního nádraží. Dostanete se tam buď pěšky, anebo tramvají číslo 3, popř. autobusovou linkou F, M nebo R. Vystoupit musíte na zastávce Sillpark. Hned před vámi se bude tyčit nákupní centrum. I když se nejedná o maxi obchoďák, nemusíte mít obavu, že byste si nic nekoupili. V Sillparku totiž najdete i oblíbený módní řetězec Primark, který určitě vaši peněženku nenechá chladnou.

Jak se dostanete z Prahy do Innsbrucku? Za nás rozhodně autobusem. Využít můžete služby autobusových linek Eurolines a MeinFernbus. Eurolines sice přímo do Innsbrucku nejezdí, ale dovezou vás do Mnichova, kde si můžete udělat krátkou zastávku a skočit si na bavorskou klobásu s pivem.  Do Mnichova jezdí autobus dvakrát denně a jednosměrný lístek seženete i za 500 Kč. U Eurolines pravidelně probíhá akce 1+1 zdarma, a tak abyste sehnali lístky v akci musíte sledovat jejich stránky. Z Mnichova vás do Innbrucku pak doveze autobusová společností MeinFerbus. Lístek stojí cca 5 Eur. Pokud se však rozhodnete nevyužít akci 1+1 od Eurolines a dáte přednost přímým linkám, tak MeinFernbus vás z Prahy do Innsbrucku doveze bez zastávky. Z pražské Florence se do Innsbrucku dostanete za necelých deset hodin a jednosměrnou jízdenku seženete od 27 Euro.

Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*