Fotoreport: Jaký byl Dyzajn market Podzim

Třetí zářijový víkend se v Praze nesl v duchu kreativity a autorské tvorby. Nad 180 tvůrců se potkalo na Piazzetě Národního divadla, aby během těchto dvou dnů předvedli nejen Pražanům své výrobky, projekty a kreativní nápady. Dyzajn market byl v obležení návštěvníků, kteří si s nadšením kupovali originální kousky, ochutnávali speciality od nápaditých kulinářů a s nadšením pozorovali doprovodný program. Vagabonds na této akci nemohl chybět a zachytil ji ve fotoreportu, který s vámi nyní sdílí.

Dyzajn Market Podzim 2015
Piazzeta Národního divadla žila 18. a 19. září Dyzajn marketem, který nesl podtitul Podzim.

Piazzeta plná designerů, tvůrců a kreativců

Při vstupu na půdu Piazzety Národního divadla se nám málem zatajil dech nad velkým počtem návštěvníků, kteří nadšeně jeden přes druhého nakukovali k jednotlivým stánkům. Počasí marketu přálo, a tudíž nebylo velkým překvapením, že Piazzeta byla obležena lidmi všech věkových kategorií. Vybírat zde bylo opravdu z čeho. Své si našli jak milovníci deníčků, zápisníků, diářů, ručně šitých postaviček a dekorativních polštářků, módních doplňků ať už náramků, řetízků, náušnic či ručně vyráběných kabelek, pletených čepic, nákrčníků, tak i malovaných hrníčků a keramických výrobků. Ani děti se během Dyzajn marketu nenudily. Pokud zrovna neobdivovaly ručně šité postavičky, tak pro ně byl připravený pestrý program v dětském koutku.

Bižuterie od Brida.
Holky na marketu našly širokou nabídku různých druhů náušnic, náramků a náhrdelníků.

Pro většinu designerů jsou dny Dyzajn marketu náročné. Nejen, že se věnují zvídavým zákazníkům, snaží se prodat své výrobky, ale současně někteří ještě dokončují své výtvory. Během naší procházky Piazzetou jsme u stánku potkali majitelku výrobků z vlny, která během dne ještě háčkovala čelenky a doplétala čepice nebo u dalšího stánku paní došívala nosály, které milují snad všechny děti.

Výroba nosálů od Tina.hl
Někteří tvůrci během akce dali návštěvníkům nahlédnout do procesu výroby svých produktů.
Ručně vyráběná keramika.
I věci do domácnosti byly k mání na Dyzajn marketu Podzim.

Hladný nikdo neodešel

Kreativní může člověk být v jakékoliv oblasti a u jídla to patří dvojnásobně. Díky lákavé nabídce dyzajnového menu si na své přišli i takoví, kteří autorské tvorbě příliš nehodují. Pokud vás nebavilo procházení se v davu lidí a nakupování, mohli jste se zabavit u stánků s jídlem. Nabídka byla opravdu široká, a pokud jste zrovna neměli chuť na maso, mohli jste si dát nějakou vegan nebo raw specialitu. Po vydatném obědě jsme stejně jako všichni ostatní zamířili na kávu a den jsme zakončili sladkou tečkou od Upekla.cz.

Stravovací koutek na Dyzajn Marketu
Pojízdná Creperie na cestě zavítala i na Dyzajn market. Ochutnat jsme mohli palačinky nejen na sladký, ale i slaný způsob.
Příprava pochutin probíhala v plném proudu.
Podařilo se nám zachytit proces přípravy palačinky Galletes s mozzarellou, rajčaty a bazalkou.
Frank´s burgers
U stánku Frank´s vám mladí hoši připravili tyto šťavnaté a chutné hamburgery nebo hot dogy.
„Nemasožravci“ našli své stanoviště u stánku nabízející veganské a raw pokrmy.
„Nemasožravci“ našli své stanoviště u stánku nabízející veganské a raw pokrmy.

Vagabonds mezi vegetariány a vegany určitě nepatří, ale při pohledu na vystavené sendviče se sbíhaly sliny i jemu. Možná příště se konečně odhodlá a zkusí i něco veganského.:)

Lů Tapas.
Pokud jste neměli velký hlad, mohli jste si dát jen tak na zub jednohubky od Lů Tapas.

Vagabonds zaujalo…

Během samotné akce jsme narazili nejen na designery, které již známe, ale také jsme objevili několik autorských tvůrců, jejichž výrobky nám byly doposud neznámé. Prvními našimi úlovky byly kabelky značky KikiBike. To, že jsou ručně vyráběné nás na akci jako je Dyzajn market nepřekvapuje. Především nás zaujaly tašky přes rameno, které mají zajímavě řešená ucha (jsou totiž ze dřeva). Kabelky jsou vyrobeny z příjemného materiálu a působí stylově.
Kabelky KikiBike

Ručně dělané krasohledy jsou dle nás originálním dárkem pro vaše blízké, ať už se jedná o narozeniny, svátek nebo jen tak pro radost. I když jsou krasohledy takovou retro vzpomínkou na dětství, rozzáří chmurný den komukoliv.

Krasohledy
Nenápadný stánek laděný do retro stylu vás láká na hezké krasohledy, díky nimž zavzpomínáte na vaše dětská léta.
Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*