Dyzajn market Podzim is coming aneb na co se můžete těšit

Máte rádi autorskou tvorbu a jednoduše vás baví ručně vyráběné věci? Pak si  zajděte na Piazzetu Národního divadla, kde se  o víkendu 18. a 19. září bude pořádat Dyzajn market Podzim. Na své si přijde opravdu každý. Ať už hledáte něco pěkného  na sebe nebo se snažíte najít  inspiraci na dárek pro své blízké. Klidně přijďte jen na “čumendu”, pivko a na něco dobrého na zub! Vagabonds se na tuto akci také chystá, a tak pro vás připravil krátký přehled o tom, co vás na marketu čeká a nemine.

Foto: Dyzajn market Podzim
Foto: Dyzajn market

Kreativec, kam se podíváš

O tom, že Dyzajn market je největší open-air prodejní výstava autorské tvorby v České republice není pochyb. Kde jinde byste měli možnost potkat na 180 českých a zahraničních (třeba ze Slovenska ;-)) designerů pod širým nebem, než na akci umělecké (rozuměj Dyzajn marketu)? I když se pro někoho může zdát tato událost až moc  ujetá, žádného kreativce nenechá ani na chvilku chladným. Inspirace a pozitivní energie na marketu srší z každého stánku.

Osobitost, ruční práce a žádné made in China

Umění nezná mezí, což platí i co se Dyzajn marketu týče. Designeři k výrobě svých produktů využívají každý materiál, ať už jde o papír, látku, plast, dřevo, sklo nebo kov. Každý kousek je originál, tudíž nemusíte mít strach, že byste po ulici potkávali dámy nebo slečny s tou samou broží či kabelkou. Mezi nabízeným sortimentem najdete ručně šité sukně, šaty, trička, hračky pro děti, šperky, módní i bytové  doplňky, bloky, knížky a mnoho dalších unikátů.

Dyzajn market s podtitulem Podzim
Foto: Dyzajn market

Hlady trpět také nebudete

Pokud vás móda natolik nezajímá a dáváte přednost posezení s přáteli u dobrého jídla a pivka, nebojte i vy se na akci zabavíte. Tento víkend doma nevařte a raději, zavítejte do sekce stánků s jídlem, kde na vás budou čekat pořádné burgery, asijské, vegetariánské a raw speciality. Po chutném obědu si dejte kafíčko a něco sladkého na zub, třeba dortík nebo palačinku.

Nevíte, co s dětmi či mladšími sourozenci? Strčte je do dětského koutku.

Každá akce pro dospělé má své nevýhody. A to obzvláště pokud zrovna vyfasujete mladšího sourozence na hlídání, kterého tyto designové věci nezajímají. Aby si Dyzajn market užil opravdu každý, připravili organizátoři dětský koutek, ve kterém se zabaví nejmenší návštěvníci, pro které jsou zde přichystány různé workshopy. Nejen děti, ale i dospělí se mohou na chvilku stát režisérem a vytvořit si svůj krátký animovaný film.

Dyzajn market Podzim
Foto: Dyzajn market

Módní přehlídka, představení pro děti, ale také DJ

Kromě spousty autorů se můžete těšit také na pestrý doprovodný program, který je opravdu lákavý. Jak v sobotu, tak i v neděli dopoledne je připraveno nejen pro nejmenší divadelní představení. V sobotu si váš obědový čas můžete zpříjemnit dvěma módními přehlídkami a na večer je pro vás připravené vystoupení kapely The Silver Spoons a recitál Pražských básníků. V neděli zažijete ten pravý cirkus, tedy kapelu Circus Ponorka. Oba dny budou v mezičase hrát dýdžejové Kleopat a BC22.

Doprovodný program – SOBOTA

  • 10.30 – divadlo Pruhované Panenky – pohádka O Sněhurce
  • 11.45 – Módní přehlídka I.
  • 12.30 – Módní přehlídka II.
  • 16.00 – kapela The Silver Spoons
  • 17.00 – To si piš! + Lukáš Kuta (housle)

Doprovodný program – NEDĚLE

  • 11.00 – pohádka Skřítek – Buchty a loutky
  • 16.00 – Circus Ponorka
  • 17.00 – To si piš! + Daniel Petrásek (cello)

Jeden Dyzajn market Podzim, ale na dvou místech

Akce se bude konat nejen na již dříve zmiňované Piazzetě Národního divadla, ale nově i v Nerudově ulici, kde bude tyto dva dny probíhat projekt filmového muzea NaFilm, na kterém se podílí dalších 15 designerů. Během projekce si můžete také zasoutěžit o filmové a designerské ceny. Tento doprovodný program bude k dispozici od 10:00 do 19:00 zcela zdarma. Celá akce je  bezbariérová a také  přístupná i pro psí mazlíčky. Vzít proto s sebou můžete opravdu celou rodinu. Výstavu NaFilm najdete v Museu Montanelli na adrese Nerudova 13, Praha 1.

Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*