Akční duben v Praze – to nejlepší, co tento měsíc můžete zažít

Kam vyrazit, když se chcete bavit s přáteli a zažít něco nevídaného? Co třeba do naší hlavní metropole, kde můžete navštívit ty nejlepší akce, kterým bude vévodit móda a design, film, jídlo i třeba sport.

Market, Vagabonds

Design & Fashion

Jarní blešák FAMU

(3. 4. 2016)

Každý měsíc na vás čeká nějaká ta akce, kde si můžete obstarat nový šatník. Jednou z nich je jarní blešák v klubu FAMU. Pořídit si můžete nejen oblečení, boty, ale také knihy, desky, a dokonce i nové filmy. O zábavu se postarají Dj’s Motch, Chepuchov a Synaptik. Více zde.

DE:CLONE by Toni & Guy

(16. 4. 2016)

Akce, kterou si nenechá ujít žádná milovnice módy, která ví, co je aktuálně trendy. Ve Slovanském domě v Praze máte unikátní příležitost provést něco se svým vzhledem a občíhnout, jak to dělají praví profesionálové. Na jeden den se tak můžete zdarma svěřit do rukou kadeřníků z TONI&GUY a make-up artistů z parfumerie Douglas. Do módního světa se dostanete prostřednictvím prezentací českých návrhářů, ale i zahraničních značek. Akcí vás bude provázet Jenovéfa Boková a Jan Cina. Více zde.

VinCaffé #minidyzajn

(16. 4. 2016)

Popovídat si o módě a designu můžete třetí dubnovou sobotu, kdy se pořádá již tradiční minidyzajn, a tentokrát v kavárně VinCaffé, kde se vám představí 22 kreativců se svou tvorbou. Na akci se bude podávat dobré víno, káva a také grilované dobroty. Více zde.

Prague Fashion Market 15

(22. – 24. 4. 2016)

Prohrabat se módními kousky z dílen zahraničních designérů i českých studentů designu můžete na akci, která nese název Prague Fashion Market. Dějištěm této události bude industriální prostor Pragovky na Kolbenově a v hlavní roli bude nezávislá móda a šperky. Více zde.

 

Gastro

Gastro večer na šalandě: Sicílie na talíři

(5. 4. 2016)

Večer nad dobrým jídlem a pitím, a dokonce s povídáním o životě na Sicílii. Malešický mikropivovar pořádá gastro večer o sedmi chodech a s ochutnávkou až šesti druhů sicilských vín. Více zde.

Náplavka Street Food Vol. I

(16. 4. 2016)

Stačí jen aby vysvitlo slunce a už se všichni sbíhají na smíchovskou Náplavku. V dubnu si zde můžete dát s kamarády scuka u stánků s originálními dobrotami z Malajsie, Thajska, Indie, Indonésie, Libanonu, Gruzie, Mexika, Peru, Argentiny, USA, Egypta, Maroka i z Portugalska. A přijedou i skvělé food trucky. Ochutnat můžete vietnamskou bún cha, izraelský falafel, korejské kimchi nebo třeba raw speciality. Více zde.

Festival setkání chutí

(16. 4. 2016)

Abyste ochutnali světovou kuchyni, nemusíte výlučně vyjíždět za hranice Čech. Stačí navštívit festival, kde se budou mísit všechny chutě. Nejen, že si můžete světové speciality koupit, ale některé si dokonce můžete vyzkoušet uvařit. Vydejte se na cestu kolem světa, který poznáte prostřednictvím mezinárodních pokrmů. Více zde.

Prague candy festival

(17. 4. 2016)

Ujíždíte na čokoládě, pralinkách a sladkých dortech. Pak pro vás bude candy festival rájem na zemi. Přijďte za zvýhodněné ceny ochutnat dobroty, které se vám budou rozplývat na jazyku. Kromě ochutnávek bude připraven i zdobící workshop, výroba pralinek a pečení v živém přenosu. Více zde.

Asian Food & Culture Fest 2016

(30. 4. 2016)

Co dobrého vzniká pod pokličkami v asijských kuchyních? To zjistíte, vydáte-li se na gastro a kulturní akci, která vás provede napříč Asií. AsianFest vás zavede do světa mimořádných chutí a vůní. Doprovodný program bude obsahovat zajímavé workshopy a hudební představení. Více zde.

Sport & cestování

Yógový brunch s KOKO s módním POP UPem

(2. 4. 2016)

Jak vypadá ideální dámská jízda? Začne rozcvičkou na józe s KOKO – módní návrhářkou a jogínkou v jednom, pokračuje vydatným brunchem a je zakončen prohlídkou a možná i nákupem unikátních módních kousků. Více zde.

Prague Yoyo Battle 2016 – PYB 16

(9. 4. 2016)

Jojo není obyčejnou hračkou, a co teprve, když se dostane do rukou šikovných lidí. To je hned ta správná show. Přijďte se podívat nebo si zasoutěžit do unikátního prostoru – do Venuše ve Švehlovce. Více zde.

Noční in-line jízda Prahou

(21. 4. 2016)

Jezdit na bruslích během dne umí skoro každý, ale jiný adrenalin je to večer, kdy vám na cestu svítí jen měsíc nebo pouliční lampy. Tak si nazujte své in-line brusle a vydejte se na noční projížďku Prahou, která povede Stromovkou, okolo Vltavy, přes Libeňský most a Holešovice zase zpět na Výstaviště. Více zde.

LowCost travel: Jak projet Evropu za pár kaček?

(28. 4. 2016)

Cestování není jen o polehávání na pláží, ale hlavně o zážitcích, lidech, které na svých cestách potkáte a jídle, které ochutnáte. V Impact Hubu v Praze se dovíte, jak procestovat svět, ale při tom nezruinovat svůj rozpočet. O své tipy se podělí vítězka LowCost Race Petra Voráčová a další otrlí cestovatelé. Vstupné na akci je dobrovolné. Více zde.

Film & divadlo

Fun Fatale 2016

(1. – 3. 4. 2016)

KD Mlejn se stane dějištěm akrobatických kousků, které mají v režii hlavně dámy. Nový cirkus se vám představí hned začátkem dubna a vtáhne vás do příběhů, které budou prezentovány zejména pohyby. Více zde.

Festival tibetských filmů a filmů o Tibetu

(18. – 20. 4. 2016)

Chcete-li se na skok podívat do Tibetu, pak si rezervujte volný večer a vydejte se do pražského Aera, kde se koná festival, jehož hlavní tématikou bude Tibet. Více zde.

Další super akce

Prague Holi – Festival of Colors

(16. 4. 2016)

Bojovat proti šedi můžete jedině barvami, kterými to bude oplývat na tradičním festivalu barev. Vydejte se do světa Bollywoodu a ochutnejte pravou indickou kuchyni. Více zde.

Veřejný dům / Public house

(16. 4. 2016)

Otevřete diáře a zapište si k datu 14. dubna celonoční akci v Meetfactory, která bude oplývat super událostmi. Zajděte si na speciální vernisáž, divadelní představení, koncert nebo třeba workshop. Více zde.

Praha Tattoo Circus

(21. – 24. 4. 2016)

Udělat dobrý skutek můžete, pokud zavítáte na DIY festival, jehož hlavním úkolem je oslavovat svobodu a kreativitu nezávislých umělců. Tato akce také slouží k tomu, aby bylo upozorněno na procesy politických vězňů a lidí v detenčních centrech. Nejen, že se na události potkáte s tatéry ze všech koutů světa, ale také DJs. Přijďte do komunitního centra na Žižkově vyjádřit svou podporu, psát solidární dopisy a zjistit více o jednotlivých případech. Více zde.

Pražský majáles

(29. 4. 2016)

Studentská akce, u které nesmíte chybět žádný student. Zaplatíte „jen“ vstupné a můžete být součástí hned několika hudebních kapel. Součástí letošního programu jsou české hvězdy, jako například kapela Kryštof, Xindl X, ATMO Music, VOXEL, Jelen, Slza, a mnoho dalších. Více zde.

UTUBERING 2016 Praha

(29. 4. 2016)

Hvězdy, které v televizi moc nevystupují, ale i tak je skoro každý z generace Z zná. Jsou to totiž internetové star. Až s třiceti z nich se můžete na pražských Letňanech setkat. Takovou akci si nenechá ujít vlogeři, jako například Jirka Král, GoGo, Hoggy alias Petr Lexa z kapely Slza, Teri Blitzen, Shopaholic Nicol i A cup od style. Více zde.

Zapomněli jsme na nějakou akci? Podělte se s námi o své tipy v komentářích nebo na vagabonds.info@gmail.com.

Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*