Cestujeme po Hongkongu – na návštěvě u opic v Monkey Hill

Na našich cestách po Hongkongu jsme potkali spoustu cizinců, kteří ani neví, jaké dobrodružství se v tomto městě ukrývá. Stačí jen kousek popojet autobusem a ocitáte se na kopci opic (Monkey Hill). Proč zbytečně utrácet za vstupenku do oceánského parku, kde jsou zvířata vězněna, když se můžete projít mezi opicemi, které jsou zcela svobodné.

Hongkong, Vagabonds

Kudy vede cesta k opicím?

Cesta do Kam Shan Country Parku, kde opice „bydlí“ není vůbec složitá. Stačí si najít trasu autobusu číslo 81 a vystoupit na zastávce Shek Lei Pui Reservoir. Není se opravdu čeho bát. V autobuse s vámi bude řada dalších turistů a milovníků opic, kteří budou autobus v rychlosti opouštět, a tak se prostě stačí jen přidat k davu, stejně jak jsme to udělali i my.

Hongkong, Vagabonds

Co opice, to zlodějka

Z mnoha důvěryhodných zdrojů jsme se dočetli, že do parku se nedoporučuje nosit jídlo. A má to svůj důvod. O tom jsme se na vlastní kůži také přesvědčili. Opice jsou na přítomnost lidí natolik zvyklé, že po příjezdu autobusu se proti vám rozeběhnou a chytře vyčkávají , zda náhodou z batohu nevytáhnete nějakou pochoutku, které by se lstivě zmocnily. Jedné turistce tak ukradly banán, druhé zase sendvič. Tak pokud nechcete být okradeni opicemi, jídlo nechte doma bezpečně ležet v lednici.

Hongkong, Vagabonds

Procházka může začít

Když jsme se místním zmínili, že se chystáme na Monkey Hill, začali se smát a všemožně radit: „Vlasy si uvažte do drdolů, aby vás opice neměly za co tahat!“ nebo „Do každé ruky si s sebou vezměte kámen, abyste se měli jak bránit.“ Po těchto slovech nám opravdu ztuhl výraz na tváři, ale po příjezdu do Kam Shan Country Parku nás strach rázem opustil, a to jen díky tomu, že jsme se chytře připojili ke skupince turistů, které jsme použili jako štít v případě nebezpečí. Na internetu se uvádí, že v parku žije až 2000 opic. Bohužel se nám je spočítat nepodařilo. Naštěstí během naší návštěvy nikoho nenapadly, a tak jsme si mohli svou 1,5 hodinovou procházku čistou přírodou opravdu užít.

Hongkong, Vagabonds

Ještě jedna malá rada za závěr. Pokud se na Monkey Hill chystáte, pak doporučujeme pro návštěvu zvolit jeden z víkendových dnů, kdy je park v obležení turistů, a tak vám žádné nebezpečí nehrozí. Ve všední den mohou být opice o trochu agresivnější a počet návštěvníků, kteří by vás ochránili,  je o něco menší.

Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*