Bavíme se v březnu – top akce na uvítání jara

Nuda v Praze? Ani náhodou! Vybrali jsme pro vás akce, které ve vás probudí jaro. V měsíci březnu budete mít jedinečnou příležitost podívat se do světa designu, nahlédnete pod pokličku vyhlášených kuchařů, trochu si dáte do těla, následovně se zrelaxujete v kinosálech a zkulturníte na uměleckých akcích.

dyzajnmarket, vagabonds
Na Dyzajn marketu jen tak zbůhdarma posedávat nebudete. Foto: www.dyzajnmarket.com

Design & Fashion

Žižkovský blešák ve Stormu vol. 2

(6. 3. 2016)

Více než 40 prodejců bude v prostorách klubu Storm nabízet dámské a pánské oblečení, doplňky, kabelky, šperky a další věci, které se vám určitě v jarní sezóně budou hodit. Vstup na akci je zdarma, tak pokud nic nevyberete, tak aspoň obhlédnete, co se bude nosit. Více zde.

Dyzajn market jaro

(19. – 20. 3. 2016)

Highlightem sezóny je opět prodejní výstava autorské tvorby, která se nemůže odehrávat nikde jinde než na Piazzetě Národního divadla v Praze. Velký mejdan, kterého se zúčastníme my, 180 designérů a mnoho skvělých expertů přes jídlo a zábavu rozproudí Prahu. Nenašli byste snad lepší místo, kde sehnat super designové kousky jak pro sebe, tak třeba i své blízké. Nenechte si ujít ani skvělé doprovodné akce mezi které patří workshop od Papírny, módní přehlídka, koncerty Tanity Yankové a Michaela Lužného a vystoupení kapely Olats Otesoc v čele s herečkou a blogerkou Maruškou Doležalovou. Více zde.

Bohemia Design Market Praha # 1

(12. – 13. 3. 2016)

Jak podpořit mladé a talentované designéry a mnohdy i začínající umělce, kteří se vydali na dráhu nezávislé tvorby? Zúčastněte se prodejní výstavy, jejímž úkolem je propojovat zajímavé lidi s ještě zajímavějšími projekty. A jako bonus si můžete pořídit unikátní designové kousky nejen do bytu, ale i na sebe. Více zde.

Jarní blešák ve fabrice

(13. 3. 2016)

Ne všechny jarní markety nabízí jen nové kousky. Je tu i jarní blešák v Meetfactory, kde u více než 70 stánků najdete skvělé second-hand oblečení mezi kterými jsou zaručeně skryty poklady. Od přehrabování se v oblečení si můžete odskočit na vynikající jídlo a pití nebo se zaposlouchat do skvělé hudby zdejších DJs. Více zde.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week F/W16

(16. – 23. 3. 2016)

Módní událost roku se blíží a vy u ní nesmíte chybět. Zúčastněte se společně s českými celebritami a zahraničními experty (mezi kterými budou i zástupci italského Vogue) MBPFW, kde vám své kousky představí návrháři z Česka a Slovenska, kteří právě zde odhalí své aktuální kolekce na příští sezónu. Nikde jinde než zde se zaručeně nedovíte, co bude v příští sezóně „IN“. Více zde.

Sustainable Fashion Day vol. 2

(19. 3. 2016)

Nakupovat se má zodpovědně, a to nejen potraviny, ale i módní kousky. Nevíte, jak se to dělá? Nevěšte hlavu a vydejte se do Cafe jedna, kde se koná interaktivní shopping, kde si můžete vlastnoručně osahat udržitelnou módu, doplňky do bytu i organickou kosmetiku. Během workshopu se i dovíte, jak si sestavit efektivní šatník. Více zde.

Gastro

Food Truck Show

(5. 3. 2016)

První mezinárodní setkání food trucků se nemůže odehrávat nikde jinde než v naší hlavní metropoli. Praha bude první březnovou sobotu hostit událost světových rozměrů. Přijďte na smíchovskou Náplavku ochutnat jídlo z trucků, které přijedou až z Itálie, Maďarska, Polska, Belgie, Francie, Rakouska, Slovenska a samozřejmě ze všech koutů České republiky. Více zde.

Jarní jarmark

(19. – 20. 3. 2016)

Máte chuť na provorepublikové pečivo s čerstvým sýrem, ovocnou domácí marmeládou z rakytníku, borůvek a brusinek nebo čerstvě namletou kávu? Přivítejte jaro dobrým jídlem a pitím. Skvělou akci, která vám to umožní, najdete v Botanické zahradě hl.m. Prahy, kam vás kromě vůně českých specialit přiláká i touha naučit se plést velikonoční pomlázky. Více zde.

Jarní Foodie Market a Networking

(19. 3. 2016)

Milujete jídlo? Pak přijďte na sraz gurmánů, foodblogerů a jiných inspirativních gastro osobností. Pokud chcete ochutnat něco nového nebo se ostatním pochlubit vlastním kulinářským uměním, pak víte, kam jít. Chefparade v pražských Holešovicích na vás už čeká. Více zde.

Polívkování

(19. 3. 2016)

Polévka prostě na jídelníček patří. Bez ní by to nebylo ono. Jaké trendy jsou aktuální v současném polívkovém světe? To se dovíte na festivalu polívek na smíchovské Náplavce. K ochutnávce budou připraveny speciality ze Španělska, Arménie, Maďarska, Francie, Itálie, Maroka, Thajska, Mexika, Vietnamu, Japonska a dalších zemí. Více zde.

Umění

Free Art Friday Praha

(4. 3. 2016)

Akce, u které chybět nesmíte. To je Free Art Friday! Umělci vytvoří malby, kresby, náčrty, fotky, sochy nebo jiná umělecká díla, odloží je ulici nebo v místě, kde se unikátní akce koná a na vás už pak jen je vyhlédnout si zdarma dílo a dát mu domov. Podmínkou však je, že foto s dílem musíte sdílet na Facebooku nebo Instagramu a pomoci tak umělcům šířit povědomí o nich. Více zde.

Žižkovská noc

(17. – 19. 3. 2016)

Jak stručně popsat multižánrový festival, který probouzí život v Žižkově? Co třeba takto: 3 večery, přes 500 interpretů, více než 60 scén v klubech, divadlech, kavárnách, hospodách i galeriích a vstupné za babku. Více zde.

KNIHfest 2016

(1.3. – 31.3.2016)

Rádi se necháváte unášet světem knižní fantasie? Pak pro vás bude zmíněná akce potěšením. Chcete se osobně setkat s Michalem Vieweghem, Aňou Geislerovou, Markem Ebenem, Halinou Pawlowskou a Zdeňkem Svěrákem? Obchodní centrum Letňany vyhranilo celý měsíc knihám a jejich četbě. Více zde.

Sport & cestování

PCRD“B“ vs. Riot Rollers Darmstadt

(5. 3. 2016)

Jakou sportovní akci si v březnu nenechat ujít? Co například Roller derby v hale VŠE Na Třebešíně. Pojďme společně vytvořit silnou fanouškovskou základnu ať proti německým soupeřům český tým PCRD“B“ vyhraje. Více zde.

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA

(12. – 13. 3. 2016)

Procestovat svět za dva dny? I to je možné, pokud se zúčastníte cestovatelského festivalu Kolem světa, který opět vypukne v Národním domě na Smíchově. Těšit se můžete na 60 cestovatelských projekcí doprovázenými fotoworkshopy, tanečními kreacemi, gastro pochoutkami a ukázkami výrobků z Afriky, Asie a Jižní Ameriky. Více zde.

Prague Spirit Festival

(18. – 21. 3. 2016)

Jógový festival s duší je opět v Praze. Hoďte za hlavu všechna trápení a vydejte se na dráhu relaxace. Pozvání na festival přijali i zahraniční hosté mezi kterými nemůže chybět Brian Nygard, David Vendetti, Fredy Ayisi, Gabriela Bozic a mnoho dalších. Více zde.

Film

Jeden svět

(7. – 16. 3. 2016)

Akce, na kterou se celý rok klepeme. To je festival Jeden svět, jehož letošním hlavním tématem je hledání domova. V rámci této kategorie se vám představí 13 filmů a mnoho dalších v jiných kategoriích. Festival započne v Praze a pak bude pokračovat do dalších 33 měst v ČR a Bruselu. Toužili jste vždy po tetování? Nechte se lidskoprávně potetovat na Jednom světě. Human Rights Tattoo si dala za cíl vytetovat celý text Deklarace lidských práv, písmenko po písmenku, na 6773 lidí po celém světě. Tak proč se k těmto „vyvoleným“ lidem nepřidat? Více zde.

Festival otrlého diváka

(8. – 13. 3. 2016)

Zábava, o které se vám ani nesní. Klíčové slovo „bizarnost“. To je Festival otrlého diváka, který se opět koná v kině Aero. Pokud se chcete bavit během filmů, které se dají popsat jako brak, zdroj nevkusu a tuctovost, pak nyní víte kam jít. Více zde.

Febiofest

(17. – 25. 3. 2016)

S filmovými festivaly jako by se v březnu roztrhl pytel. Další akcí, která stojí za zmínění je Febiofest. Mezinárodní filmový festival vám ve 12 kinosálech představí to nejlepší z filmového světa. Nebudou chybět ani světové celebrity mezi kterými bude i filmový Niki Lauda, jeden z nejvýraznějších evropských herců současnosti Daniel Brühl. Více zde.

Music

Glen Hansard

(13. 3. 2016)

Chcete-li se osobně setkat s chlápkem z filmu Once a na vlastní uši si poslechnout písně, které dnes hrají v rádiích, pak si rychle kupte vstupenku na koncert zpěváka Glena Hansarda, který bude v pražském divadle Archa koncertovat. Více zde.

Zapomněli jsme na nějakou akci? Podělte se s námi o své tipy v komentářích nebo na vagabonds.info@gmail.com.

Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*