10 užitečných věcí, které si zapomínáme na cesty zabalit

Necháváte balení na poslední chvíli,  a poté při čekání v odletové hale se vám najednou vybaví, co všechno jste nechali doma? Pokud ano, pak nejste první ani poslední, kdo doma zapomněl kartáček na zuby, hřeben nebo nabíječku od foťáku. Některé věci nás však ani nenapadnou, že bychom si je měli s sebou na cesty vzít. Vagabonds pro vás proto připravil top 10 užitečných věcí, které si většina lidí zapomíná přibalit , a přitom nezaberou ani moc místa a při vašem dobrodružství se vám mohou nejednou hodit.Co s sebou na cesty?

Cestovní adaptér s USB výstupem

Cestovní adaptér je jedna z věcí, na kterou zapomínáme nejčastěji. Ve spěchu zabalit se co nejrychleji, si mnohdy neuvědomujeme, že evropský adaptér nám v některých zemích bude k ničemu. Navíc budeme muset hned po příletu hledat prodejnu s adaptéry a zbytečně si kupovat další do sbírky.

Pokud se do něčeho vyplatí investovat, tak je to určitě do univerzálního cestovního adaptéru. Díky této chytré věcičce budete moci cestovat téměř po celém světě bez obav. Doporučujeme zakoupit si adaptér s USB výstupem, tím získáte nabíjecí sadu 2v1, s kterou si bez obav nabijete jakoukoliv elektroniku.

ZIP sáčky s posuvným jezdcem

Není váš foťák nebo mobil voděodolný a bojíte se, že by se vám během cestování mohla do těchto zařízení dostat voda? Pokud ano, nezoufejte a přibalte si s sebou ZIP sáčky. Nikdy nevíte, kdy během vašeho putování začne pršet nebo kdy se rozhodnete, že chcete vyzkoušet adrenalinové sporty, během kterých by hrozil kontakt s vodou. Svou elektronickou výbavu můžete díky sáčkům rychle a jednoduše ochránit od vlhkosti či zamezit kontaktu s vodou. Telefon tak bude v bezpečí a nemusíte mít strach, že by se do něj mohla např. během sjíždění řeky dostat voda.

Filtrační láhev

Vzhledem k tomu, že do letadla nemůžeme brát tekutiny, většina z nás si proto ani nepřibalí láhev nebo ji vyhodí před bezpečnostní kontrolou. Po příletu si pak kupuje ve spěchu nějaké pití, aby měl láhev, do které si pak může dočepovávat vodu. Přibalte si proto do kufru láhev, kterou budete mít kdykoliv k dispozici. Vagabonds doporučuje pořídit si filtrační láhev, která se během návštěvy různých krajin hodí obzvláště.

Vlhké ubrousky

Vlhké ubrousky během cestování využijete nejen na otření špinavých rukou, ale ocení je především děvčata, protože díky nim nemusí s sebou ještě tahat odličovací krém a tamponky. V případech, kdy plánujete strávit v přírodě více dní a nejste si jisti, kdy se dostanete do civilizace, vám ubrousky také poslouží k nezbytné hygieně. Sprchu sice nenahradí, ale aspoň ze sebe můžete setřít pot a nečistoty a nebudete za úplnou špindíru.

Pinzeta a kleštičky na nehty

Mini cestovní manikúru nepotřebují během cestování jen holky. Tito dva malí pomocníci se hodí nejen na delší výpravy. Vagabundský styl cestování nemusíte v tomto případě brát příliš vážně a díky své velikosti se do kufru pinzeta a kleštičky určitě vejdou. Navíc tyto věci seženete v krámě za pár korun, proto si je přidejte do cestovní sady k šamponu, sprchovému gelu, abyste je příště nezapomněli doma.

Kapesní nožík

Během kempování a putování přírodou je kapesní nůž nezbytností. Při těchto aktivitách je pro nás přirozené si jej přibalit, protože bez něj by se nám stanování mohlo značně zkomplikovat. Kapesní nožík se může hodit i při zahraničním pobytu ve městě. Pokud dostanete chuť uvařit si něco v hostelové kuchyňce nebo si koupíte v supermarketu jídlo, které potřebujete nakrájet, budete více než rádi, že jste si nožík přibalili.

Žabky

V létě si žabky přibalí do kufru snad každý. V chladnějším období mnohé z nás nenapadne si tuto obuv vzít, protože na co by nám přeci byly? Ve sdílených sprchách pak máme ale strach, že bychom mohli díky tomu, že zde chodíme bosi, chytnout nějakou infekci. Vagabonds doporučuje rozšířit svůj list věcí o žabky. Tato obuv je skladná a nezabere moc místa. Navíc, když si koupíte obyčejné žabky za pár korun, můžete mít jedny určené pouze na cestování.

Visací zámek

Na mysli nyní nemáme punk rockovou hudební skupinu, i když nevylučujeme, že si jejich CD můžete přibalit také. 😉 Pokud během své dovolené či výletu přespáváte v hostelech, tak se vám zámek může obzvláště hodit, a to především pokud přespáváte v pokojích pro více lidí, v takzvaných dormitories. Ne všechny hostely nabízí zámky ke skříňkám. Proto je lepší jej mít u sebe, abyste si mohli v klidu zamknout své osobní věci a cennosti do skříňky a nemuseli mít strach, že by vám je někdo během vaší nepřítomnosti odcizil.

Pytlík na drobné

Také nemáte rádi, když se vám v peněžence mísí Koruny české s další zahraniční měnou? Nebo když peníze nosíte různě po kapsách? Poté v obchodě rychle hledáte ty správné mince, abyste mohli zaplatit svůj nákup, a hledání té správné měny v peněžence vás zdržuje. Tato nepříjemnost trápí řadu z nás, a přesto zapomínáme si s sebou vzít druhou peněženku, protože ta přece zabírá víc místa. Pořiďte si pytlík na drobné, ve kterém budete mít jen zahraniční měnu. Výhodou pytlíku je, že je skladný a nezabere oproti peněžence tolik místa. Navíc v něm můžete nosit jen potřebné množství peněz a nebudete mít strach, že byste přišli o všechny úspory v případě, že by vám jej někdo ukradl.

Plátěný batůžek

Příruční zavazadlo tvoří batoh nebo u holek kabelka. Ne ve všech případech se ale během dovolené hodí chodit s větším batohem či kabelkou. Proto Vagabonds doporučuje vzít si s sebou plátěný vak, který lehce srolujete do kufru. I když si jej během cest zašpiníte, můžete jej bez problémů vyprat v pračce. Navíc se vám do vaku vejdou všechny výše zmíněné užitečné věci, na které si nyní snad už budete pamatovat.

Máte nějaký další tip na věc, kterou by si pravý cestovatel v žádném případě neměl zapomenout doma? Napište nám o ní do komentářů nebo na vagabonds.info@gmail.com.

Sdílet:
Facebooktwitter

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*